Młodzież uczestnicząca w projekcie „Akademia Pozytywnych Zmian” jest bez wątpienia ambitna i chętna do podejmowania nowych wyzwań. Po nauce w wakacyjnej Akademii Pozytywnych Zmian przez Wolontariat oraz uzyskaniu certyfikatów, przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Nowy rok, szkolny. Nowe pomysły po Akademii Pozytywnych Zmian.

Tej jesieni młodzież wspierana przez streetworkera i animatora opracowała i przeprowadziła swoją pierwszą akcję wolontariacką, mającą na celu pomoc zwierzętom – tym, które mieszkają w schronisku i tym, które będą musiały przetrwać zimę bez dachu nad głową. Nasi wolontariusze utworzyli Psi Patrol – w przeuroczych strojach piesków ruszyli do galerii handlowej, by przekonać kupujących do pomocy zwierzętom, zakupu karmy oraz edukować swoich rozmówców w jaki sposób można pomóc bezdomnym zwierzętom. Akcja została poprzedzona kampania informacyjną – przygotowano ulotki, serię postów w mediach społecznościowych, a przedstawiciele naszej grupy opowiedzieli o niej w Radiu Bayer FM.

Pierwsza, akcja. Pierwszy sukces.

Pierwsza akcja wolontariacka naszej młodzieży zakończyła się pełnym sukcesem – ilość uzbieranej psiej i kociej karmy przeszła nasze oczekiwania. 13 października młodzież wraz ze streetworkerem i animatorem przekazała zebraną karmę do schroniska dla psów w Sonieczkowie oraz do Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych w Ełku.

Co jeszcze się udało?

Nasi wolontariusze nauczyli się, jak od początku do końca zorganizować akcję wolontariacką i z cała pewnością można stwierdzić, że na jednej akcji się nie zatrzymają. Kolejnym sukcesem tego wydarzenia było przekonanie się, jak hojna i życzliwa jest społeczność mieszkańców Ełku. Karma to nie wszystko. Przy okazji zbiórki młodzież opracowała edukacyjną ulotkę. W niej zwarła wszystkie najważniejsze rady dla dorosłych by zwierząt bezpańskich było jak najmniej. Jakby tego było mało udało się nam porozmawiać z jedną z wolontariuszek schroniska. Cała rozmowa została nagrana i opublikowana na Facebook Fundacji Innowacja.

Chcesz pomóc? Więcej o tym jak możesz pomóc zwierzom znajdziesz na profilu Schroniska Sonieczkowo.

Reasumując akcję “Z taka młodzieżą i w takim mieście można zdziałać wszystko!” 🙂

Projekt „Akademia Pozytywnych zmian”
realizowany jest w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego