Kto tworzył jakieś przedsięwzięcie od początku ten wie, że zanim coś będzie widoczne to zaczyna się po cichu. Dziś jest 14 maja 2020 roku i czas w końcu przerwać ciszę i ogłosić światu, że Fundacja Innowacja rusza do przodu! Mamy nadzieję, że wchodzimy w czas kiedy będzie głośno o Innowacjach Społecznych z naszym małym udziałem, ale zacznijmy od posumowania tego co na dziś! Logo Fundacji Innowacja? Mamy to! Banki, doradztwa, sądy, kwity, płatności, zakładanie kont, strony internetowe, pieczątki, wnioski, biznesplan, projekt, dofinansowania… STOP! Dofinansowania? Tak mamy pierwsze dofinansowanie!

Oświadczamy wszem i wobec! Fundacja Innowacja właśnie podpisała umowę na uruchomienie pierwszej inicjatywy! Pomoc przyznana została w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku prowadzonego przez Stowarzyszanie Adelfi dzięki czemu wzbogaciliśmy się o wiedzę, logotypy i przeszliśmy proces dotacyjny Wczoraj tj. 13 maja 2020 roku została podpisana umowa między nami, a Stowarzyszeniem ESWIP umowa dotacji na 72000,00 zł. Takim sposobem wchodzimy na wielki ocean Przedsiębiorczości Społecznej.

Na dobry początek otrzymaliśmy dotację i ruszmy na poszukiwania innowacji w #SocialCafe i SocialCoffee. Stajemy się tym samym Przedsiębiorstwem Społecznym, które serwować będzie wyśmienitą kawy z rikszy. Jedni sprzedają mieszki kaw, robusty i arabiki. Drudzy chwalą swą kawę, pisząc, że jest w 100% Arabiką. Nasza będzie wyjątkową mieszanką 100% społeczną! Właśnie tą kawę będzie można zakupić w naszym Przedsiębiorstwie Społecznym (więcej o przedsiębiorstwie społęcznym) oraz na stronie socialcafe.pl i wesprzeć konkretne działania nie tylko naszej fundacji. Dziś, budujemy internetowy, sklep charytatywny, piszemy artykuły, zgłębiamy tajniki biznesu w e-commerce w wydaniu społecznym.

Wspomnieliśmy o projektach? Po cichu liczymy, że najbliższy czas okaże się dobrym nie tylko z powodu #SocialCafe, ale również jednego ze złożonych wniosków o dofinansowanie. Może sytuacja nie zachęca wielu do podejmowania ryzyka, ale MY staramy się uruchamiać działania pomimo epidemii, a nawet przeciwko niej 🙂 Każdego z naszych kibiców prosimy o trzymanie kciuków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *