Choć nie mamy jeszcze roku to już sięgamy chmur. Zabieramy się za projekt “Czas na Konieczki”, którego celem jest wsparcie mieszkańców osiedla Konieczki poprzez realizację wysokiej jakości usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

Projekt “Czas na Konieczki” zakłada różnorodne działania zarówno dla uczestników jak i dla całego środowiska. Jakie? Należą do nich m.in.:

Logo projektu “Czas na Konieczki”
  • Podwórkowa grupa zabawowa. Czyli wszystkie chętne dzieci będą mogły spotykać się pedagogiem, który zaproponuje im wiele ciekawych i rozwijających działań, zabaw i wycieczek.
  • Klub Rodzica. Tak, rodzice również nie zostaną sami z pytaniami i problemami wychowawczymi. By wesprzeć rodziców raz w tygodniu będzie możliwość spotkania z psychologiem oraz innymi rodzicami. A to wszystko w przyjaznej atmosferze, przy najlepszej kawie w mieście!
  • Inicjatywy społeczne. Jakie? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy za to, że zostaną wypracowane przy pomocy animatora i streetworkera. To mieszkańcy zrealizują mini – projekty, które przysłużą się osiedl. Może to być festyn, może sadzenie kwiatów, może upiększanie podwórek, albo każdy inny fajny pomysł.
  • Wsparcie specjalistów? Proszę bardzo. Każdy uczestnik projektu będzie mógł, w razie potrzeby, skorzystać z pomocy psychologa, prawnika, terapeuty lub innego specjalisty.
  • Wycieczki dla całych rodzin, tak wiemy jak to jest ważne by bawić się i odpoczywać wspólnie. Dlatego uczestnicy projektu razem zdecydują, gdzie chcą wyjechać i co zobaczyć.
  • Zapewnimy wsparcie coacha. Po co? Każda z osób poszukujące pracy będą mogły liczyć na profesjonalną pomoc i opiekę – od pomocy w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych po szukanie wymarzonej pracy!
  • Mało. No to jeszcze warsztaty i zajęcia dla całych rodzin – uczestnicy sami zdecydują, jakie tematy ich interesują i czego chcą się nauczyć. Wypiekanie pizzy, taniec nowoczesny, fotografia plenerowa? Wszystko jest możliwe! Ważne, by nauka szła i dobra zabawa szła ze sobą w parze

Partner projektu: Fundacja Human Lex Instytut
Czas trwania projektu: 01.02.2021r. – 31.03.2022r.
Wartość projektu: 397 775,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich:  338 108,75 zł

Chcesz dowiedzieć się więcej to szukaj w aktualnościach na innowacja.org, profilu Fundacji Innowacja oraz profilu Fundacji Human Lex Instytut na Facebook.

Dokumenty do pobrania:

PROJEKT „CZAS NA KONIECZKI” REALIZOWANY JEST W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO NA LATA 2014-2020 WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Zdrowe życie, czysty zysk, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Dokumenty do pobrania: