#SocialCafe i #SocialCoffee są prawie gotowe. To znaczy, że najbliższych tygodniach w Ełku pojawi się pierwsza mobilna kawiarnia. Serwowana w niej kawa będzie 100% społeczna! Dlaczego? Wszystkie środki, które zarobimy dzięki sprzedaży kawy przekazujemy na działania społeczne naszych Partnerów oraz Fundacji Innowacja. Co ważne, już dziś poszukujemy tych, z którymi będziemy zmieniać świat na lepszy. Zostań naszym Partnerem już dziś!

Jakich partnerów szukamy?

Na początku szukamy maksymalnie 3 partnerów z Ełku i okolic. Partnerami mogą być społecznicy, organizacje pozarządowe, a także różne grupy wsparcia otwarte na współpracę, poszukujące nowych metod na pozyskiwanie środków na działalność (fundraising). Jako że jest to pomysł innowacyjny, na tę chwilę nie stawiamy sztywnych ram. Tak więc to pierwsi partnerzy, pierwsze rozmowy oraz testy pozwolą nam dopracować warunki.

Co to znaczy działania społeczne i na co można przeznaczyć zebrane środki?

Po pierwsze, konieczne jest posiadanie konkretnego celu lub potrzeby na jaką będą zbierane środki. Cel musi być społeczny, a nie jedynie indywidualny. Wspomniane cele muszą być zgodne z celami Fundacji Innowacja, które możesz sprawdzić w Statucie Fundacji §7 Cele i zasady działania Fundacji,. Statut Fundacji Innowacja znajdziesz tutaj: https://innowacja.org/.

Jednakże, istnieje możliwość wspierania osób prywatnych w zbieraniu środków na leczenie. Gdy za daną osobą stoi grupa wspierających, a więc gdy jedni ludzie chcą wspierać drugich, wtedy jest to działanie społeczne. Takie właśnie działania chcemy wspierać! Innymi słowy, nie wspieramy osób indywidualnych zgłaszających się po zapomogi, dotacje na potrzeby indywidualne w swoim własnym imieniu. Rozumiemy tę potrzebę lecz jej realizacja nie jest naszym celem. Ponadto, możliwe jest też wsparcie grup nieformalnych, rozwojowych, grup zainteresowań lub samopomocy.

Po drugie, każda osoba lub grupa powinna być objęta wsparciem wyspecjalizowanej Fundacji lub Stowarzyszenia, na której konto będziemy mogli przekazać środki. Niemniej jednak, w wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość wsparcia bezpośrednio z konta Fundacji Innowacja. W takim przypadku nie będzie możliwe pokrywanie wydatków osobowych – wynagrodzeń.

Jak się zgłosić do współpracy i zbierać środki na działania społeczne?

Na początek nie chcemy wielkich wniosków i deklaracji. W związku z tym, wystarczy, że wyślesz nam krótkiego maila na adres fundacja@innowacja.org. W wiadomości odpowiedz na 3 pytania:
1. Kim jesteś/cie, nazwa grupy/organizacji?
2. Na jaki cel zebranie środki i ile ich potrzebujecie?
3. Podaj dane kontaktowe: Imię i nazwisko, numer telefonu, mail osoby do kontaktu.
Resztę omówimy podczas spotkania lub telefonicznie.

Jak będzie wyglądać Mobilna Kawiarnia?

Bez wątpienia będzie to niespotykany wcześniej widok. Leżaki, kawa, promenada i spokój z kawą w ręku zapewnione, ponieważ mieścić się będziemy w spokojnej części promenady. O projekcie mobilnej kawiarni piszemy więcej na stronach projektu socialcafe.pl/ oraz na www.facebook.com/SocialCafeElk/

Reasumując. Szukasz środków na działania? Pisz, pytaj, nie krępuj się. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *