Pierwsze spotkanie konsultacji społecznych Planu Zagospodarowania Przestrzennego dają dużo do myślenia. Jak się okazuje opasły dokument, jeden z najważniejszych i trudnych do zrozumienia dla przeciętnego mieszkańca można przełożyć na ludzki język i skonsultować z mieszańcami. Co zależy od tych konsultacji i od tego dokumentu? Jak się okazuje bardzo wiele. Gdy konsultowane były strefy Kiss & Ride na zlecenie Urzędu Miasta nikt nie wiedział czym one są. Dziś po konsultacjach zostały poprawione i wpisały się w przestrzeń usprawniając i upłynniając komunikację.

Dziś konsultacje dotyczą zdecydowanie ważniejszych kwestii

Jaka będzie zabudowa? Czy powstanie wybieg dla psów? Może potrzebne jest inne zaplecze do działań sportowych, kulturalnych, a może usługowych? Tego właśnie samorząd chce się dowiedzieć. Obecne konsultacje dotyczą obszaru pomiędzy ulicami: Piłsudskiego, Sikorskiego, Gdańską i Moniuszki.

Ełk, Konsultowany teren Miasta Ełku

Jak wyglądały pierwsze konsultacje społeczne Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru między Piłsudskiego, Sikorskiego, Gdańską i Moniuszki? Oczywiście nie obyło się bez kawy #SocialCafe od naszej Fundacji.

“Było pysznie i twórczo. Dziękujemy SocialCafe oraz wszystkim którzy byli dziś z nami by wspólnie decydować, a kto nie zdążył zapraszamy 6 maja… EŁK KONSULTUJE!!!”.

Julita Stupak Herbszt: Wydział Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami – komentarz z naszych SocialMediów (uwaga! komentarz użyty bez zgody autorki, ale pewnie się nie obrazi :))

Nie byłeś/aś na konsultacjach społecznych, a chcesz wziąć w nich udział?

Nic straconego możesz zgłosić swoje uwagi na kilka sposobów. My oczywiście zapraszamy na kojne spotkanie przy kawce od #SocialCafe i krówce, które odbędą się 6 maja, ale to nie jedyny sposób.

  1. Oczywiście możesz to zrobić poprzez formularz internetowy, który będzie dostępny do 31 maja 2021. Chcesz wypełnić ankietę kliknij TUTAJ,
  2. Papierowo. Ankieta jest dostępna w Urzędzie Miasta Ełku,
  3. Podczas spotkań konsultacyjnych w terenie przy kawce od #SocialCafe i krówce. Spotkania konsultacyjne w formie “wypowiedz się i idź” odbędą się 6 maja w okolicy ul. w “mobilnych” punktach w obszarze dotyczącym konsultacji. Dodatkowo w dniach 27 kwietnia, 9 maja oraz 11 maja można będzie spotkać ekspertów z Urzędu Miasta Ełku z Referatu Planowania Przestrzennego dopytujących mieszkańców Ełku o zdanie nt. zagospodarowania przestrzeni.

Czym jest planowanie przestrzenne?

Jeśli nie wiesz to Kompendium wiedzy o planowaniu przestrzennym znajduje się pod linkiem: https://www.elk.pl/ogloszenie/426/planowanie-przestrzenne-dla-kazdego
Jakie dokumenty planistyczne obowiązują w Ełku znajdziesz pod zakładką: https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/4924/planowanie-przestrzenne

Dziękujemy za zaproszenie do współpracy i postscriptum

Jesteśmy pod wrażeniem energii, werwy i uśmiechów całego zespołu Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Ełku. Dziękujemy również za dobre słowa i wyrażone opinie mieszkańcom Miasta Ełku.

Więcej info o konsultacjach społecznych na #elkkonsultuje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *