Nasze innowacje to nic więcej jak baza projektów Fundacji Innowacja. Zapraszamy do zapoznania się z galerią działań, których realizacji się podjęliśmy lub które udało się nam wesprzeć.
Nasze innowacje i projekty
#SocialCafe i # SocialCoffee to pierwsze przedsięwzięcie Fundacji Innowacja. To pierwsza w Polsce mobilna kawiarnia tworzona przez wyjątkowych ludzi, z wyjątkowymi ludźmi i dla wyjątkowych ludzi. Nasza kawa nie jest w 100% arabiką, nie jest w 100% robustą jest za pierwszą na Świecie mieszanką najlepszych kaw w 100% społeczną 🙂 Co to znaczy? #SocialCafe jest Mobilną Kawiarnią w formie rikszy. Na czym polega wyjątkowość? Na tym, że jest Przedsiębiorstwem Społecznym. To znaczy, że zyski nie są najważniejsze. To przede wszystkim nauka i włączanie różnych rudzi na rynek pracy. A zysk? Zysk przekazuje na działania społeczne, charytatywne, edukacyjne, animujące społeczności lokalne i wspierające osoby w wyjątkowej sytuacji. Jak to działa? Realizujemy też #SocialEvents czyli tylko dla firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie, a także uczymy jak wybrać, parzyć, mielić i rozpoznawać doooobrą kawę 🙂 2020 rok to początek drogi, potu łez i poprawek nie tylko modelu biznesowego ale też początek drgoki do franczyzy społecznej, którą mamy nadzieję stworzyć…
“Produkcja muzyki i inżynieria dźwięku”
“Produkcja muzyki i inżynieria dźwięku” to projekt, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Cyd-a – twórcę, producenta i wydawcę muzycznego w jednej osobie. Dzięki projektowi w jednym miejscu spotkały się różnorodne środowiska twórcze zainteresowane dźwiękiem, realizacją, obrazem oraz wydawaniem muzyki. W ramach projektu odbyły się warsztaty z producentem, dj-em oraz właścicielem wytwórni Solemne Records Cydem – Karolem Kaźmierzewskim. W warsztatach wzięli udział twórcy Hip-Hop, grime, techno, a nawet Rocka. Poza warsztatami został wydany materiał na winylu.
Więcej na temat projektu: TUTAJ
Projekt został zrealizowany przez grupę nieformalną i otrzymał wsparcie w ramach działań projektu Regranting “Ełk, tu działam” 2020 Stowarzyszenia Adelfi i był współfinansowany z budżetu miasta Ełku.
„Porozmawiajmy o tym o czym mówi się szeptem”
„Porozmawiajmy o tym o czym mówi się szeptem” to projekt, który połączył w sobie wystawę prac malarskich młodej, utalentowanej artystki Anny Harasim z warsztatami dla młodzieży, dorosłych i seniorów.
Temat dość szeroki i dla każdego pod danymi słowami będzie kryć się coś innego. Daną wystawą i warsztatami autorka chciała zachęcić uczestników do rozmowy, do rozmowy o sprawach trudnych, jak i do wyrażenia siebie, swoich uczuć, emocji za pomocą koloru, faktury, obrazu. Artystka chce Was zachęcić do obcowania ze sztuką (ze sztuką pod różnymi postaciami) i pokazać, że jest to sposób by nauczyć się radzić sobie ze swoimi problemami, dopuścić do siebie dane problemy, przeanalizować i zacząć o nich rozmawiać.
W trakcie warsztatów autorka opowiedziała o osobie, o swojej historii i o swoich pracach, a rezultatem były trzy prace zbiorowe powarsztatowe i zaszczepienie uczestnikom chęci do wyrażania się za pomocą obrazu.
Projekt został zrealizowany przez grupę nieformalną i otrzymał wsparcie w ramach działań projektu Regranting “Ełk, tu działam” 2020 Stowarzyszenia Adelfi i był współfinansowany z budżetu miasta Ełku.