Stryh to małe niezależne „niecentrum kultury”. Choć na co dzień jest zwykłym kamienicznym strychem, przynajmniej raz w miesiącu zamienia się w miejsce spotkań ludzi z ludźmi oraz ludzi z kulturą. Jak wiadomo, „sky is the limit”, więc na Stryhu odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.
Koncerty
Najczęstszymi wydarzeniami jakie mają miejsce na Stryhu są koncerty. Na przestrzeni lat występowali na nim różni niezwykli artyści między innymi:
Zagi – kolorowa, alternatywna wokalistka i songwriterka(pięć płyt, trzy Złote Płyty, występy na Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Pol’and’Rock, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza).
Sad Smiles – bardzo młodzi i jeszcze bardziej utalentowani (w 2024 grali na Jarocin Festiwal!).
Miss God- wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna (Heineken Opener Festival , filmPolska Festival w Berlinie, ShortWaves w Poznaniu czy Ambition Festiwal w Londynie),
Michał Kowalonek – lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu. W latach 2012–2018 wokalista grupy Myslovitz.
Ragnar Ólafsson – wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.
Rafał Bohatyrewicz – artystyczny ewenement złożony z jednego organizmu. Muzyk i kompozytor, który od zgoła ćwierć wieku z wielką pasją, wypełnioną dobrą energią, tworzy muzykę autorską przesiąknięta mantrami życia, miłości i empatii.
Łukasz Jędrys – wokalista, gitarzysta, bestia sceniczna. Laureat głównych nagród kilkudziesięciu festiwali piosenki m. in. Grand Prix Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” czy Studenckiego Festiwalu Piosenki.
Ola Lach i Antek Waraksa – duet, który połączyło ich zamiłowanie do soulowych nut i pracy z rytmiką. Wyjątkowe aranżacje malują w najróżniejszych, muzycznych barwach, a podczas koncertów tworzą absolutnie niepowtarzalny, sensualny klimat
Grzegorz „Wlazi” Wlaźlak i Kamil Sucharski – powiew świeżości i wulkan energii na polskiej scenie reggae. To połączenie doświadczenia i młodości. Szacunek, miłość, wolność, świadomość – to wartości, które promują.
Na Stryhu nie zabrakło także lokalnych Gwiazd takich jak:
Paweł Borzeński – songwriter komponujący i prezentujący swoje piosenki od 2006 roku. Mieszkaniec Ełku. Sercem związany z Olsztynem. Zajmuje się szeroko pojętą piosenką autorską.
Cyd – producent muzyczny oraz właściciel wytwórni Solemne Records, który swoje eklektyczne albumy wydawał w wytwórniach na całym świecie, czyli między innymi w E-missions(USA), Subsist(Spain), Resopal(Germany).
Yasskoolka – ełcki zespół grający covery muzyki polskiej i zagranicznej z lat 60-90 ubiegłego wieku, w stylach takich jak soul, jazz, swing czy bossa nova. Uwielbiają bawić się rytmem i stylem dokładając własne brzmienia w każdy kawałek.
Sufit Tymczasowy – duet ukistów, który latem występuje na ełckiej promenadzie, grający głównie covery, ale tworzący również autorskie utwory.
Wernisaże
Na Stryhu miały miejsce dwie wystawy:
„Uwaga! Człowiek!” Pavlov’s Dogs Exhibition – wystawa obrazów i grafik autorstwa Obywatela S (Damian Strzała)
Wystawa Malarstwa Intuicyjnego obrazów autorstwa Bożeny Bieleniewicz
Sztuki teatralne
Do tej pory na Stryhu odbyła się jedna sztuka – „Człowiek drzewo – Sztuka patrzenia na rzeczy” – solo performance autorstwa i wykonania Anny Sochackiej
Warsztaty
Poza wydarzeniami artystycznymi Stryh gości u siebie także warsztaty takie jak: warsztaty sitodruku, komponowania koktajli, kosmetyki naturalnej czy spotkania robocze.