Pandemia COVID – 19 zamknęła nas w domach, i tak się to jakoś potoczyło, że niektórzy zapomnieli już, jak fajnie jest wyjść na zewnątrz. Czasem spotkać się z innymi i porobić coś razem.  Na szczęście tam, gdzie pojawia się problem, znajdują się też ciekawe rozwiązania.

Od maja tego roku na osiedlu Konieczki w każdy piątek odbywają się zajęcia Podwórkowej Grupy Zabawowej. Podczas kiedy rodzice spotykają się we własnym gronie na zajęciach w Klubie Rodzica, dzieci pod wodzą pani Ani podbijają osiedlowe podwórka i parki. Korzystając ze zbliżającego się lata i pięknej pogody, na świeżym powietrzu prowadzone są zabawy, a także zajęcia z bajkoterapii, arteterapii oraz pedagogiki przyrody, która teraz jest wyjątkowo piękna. Ciekawe gry i zabawy wzbudzają zainteresowanie bawiących się na podwórkach dzieci, także nasze grono stale się powiększa. Bardzo chętnie witamy wszystkich nowych członków Grupy i mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej! Świat za oknem jest naprawdę kolorowy, wesoły i ekscytujący – jak mecz piłki nożnej, który rozegraliśmy podczas ostatnich zajęć. Także wyłączcie komputery, odłóżcie telefony i dołączajcie do nas w każdy piątek o godzinie 16.00 (zbiórka przy Witosa 5).

Śledź działanie oddziału specjalnego PGZ czyli Podwórkowej Grupy Zabawowej na Facebook.

Projekt „Czas na Konieczki”
realizowany jest w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego